Uppfödarlista

Uppfödare som är inriktade på att föda upp släthårig foxterrier för jakt markeras med JAKT.

Vill du också vara med på uppfödarlistan? Läs mer här!

VÄSTERBOTTEN

Wendron
Carina Lundgren
Transistorgränd 4, 931 50 Skellefteå
Tel: 0910-88299, 0761-30 71 91
Mail: wendron.carina@gmail.com

Ammi Edling
Drängsmark 70, 934 96 Kåge
Tel: 0706-439719
Mail: ammiedling@hotmail.com

MEDELPAD

Järvsöstigen Jakt
Marianne Jonsson-Hall
Hasselvägen 1, 862 34 Kvissleby
Tel: 060-513170, 0703-986267
Mail: jarvsostigen@hotmail.com

DALARNA

Ghastly’s
Lena Hansson
Lundtjärnsvägen 4, 792 75 Färnäs
Tel: 070-3642377
Mail: ghastlys@hotmail.com

UPPLAND

Mindgame’s
Sara Sanderfors
Gällbo 224, 81961 Skärplinge
Mail: Ssanderfors@hotmail.com

BLEKINGE

Busaliza
Lena Bertilsson
Gustavstorpsvägen 298, 375 91 Mörrum
Tel: 0454-53107, 0707-180793
Mail: busalizas@yahoo.se

SMÅLAND

Glowing
Susanna Chapman
Sågmadsvägen 9, 360 50 Lessebo
Tel: 0705-985030
Mail: chapman@telia.com

Mistily’s
Christina Daniels
Ljungvägen 5, 342 60 Moheda
Tel: 0702-685643
Mail: c-hr-dan@hotmail.com

HALLAND

Itkins
Helena Peterzéns
Flötevägen 8, 434 92 Vallda
Tel: 0300-28030 hem, 0300-20740 arb
Mail: helenapeterzens@hotmail.com

Residenset
Ewa Lundén
Ekarp, 310 34 Kvibille
Tel: 035-47171, 0736-420223
Mail: ewa.lunden@gmail.com

Nose Cone
Marie Ansas
Vassmustavägen 69, 34934 Onsala
Tel: 0733-26 10 63
Mail: marie.ansas@gmail.com

SKÅNE

Indianfox
Annika Larsson
Tollerups Huvudgård 1, 243 93 Höör
Tel: 0702-309076
Mail: indianfox_foxterrier@yahoo.com

Killkenny
Susanne Kryhl
Kvisslevägen 30, 212 91 Malmö
Tel: 0739-958426
Mail: susanne.kryhl@outlook.com

Rottriver
Krister Olander Lindblom
Ekebyvägen 612, 255 92 Helsingborg
Tel: 0704-76 26 40
Mail: krister@rottrivers.se

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

NORGE

Foxlifford
Torild Smith-Olsen
Litjbakken, Innstrand, 7140 Opphaug, Norge
Tel: +47 72524352, +47 99629791
Mail: kennel@foxlifford.com